فروش فوق العاده

tel:09130105557

سنگ کوارتزیت ساختمانی چیست و چه مزایایی دارد؟

در مقالات قبلی به بررسی انواع سنگ ساختمانی پرداخته ایم. با این حال درمورد یک سنگ کمتر صحبت کردیم، که آن سنگ، سنگ کوارتزیت است. سنگی که گاهی اوقات با سنگ مرمریت و گاهی با سنگ گرانیت اشتباه گرفته می شود.

چرا؟ به دلیل ظاهر و مقاومت بالایی که دارد. اما این سنگ ساختمانی زیبا، یک نوع از سنگ طبیعی است که از معدن استخراج می شود و یک خانواده جدا در بین سنگهای ساختمانی به حساب می آید. پس باید جداگانه معرفی شود

سنگ ساختمانی

سنگ کوارتزیت چیست؟

اشتباه گرفتن سنگ کوارتزیت با سنگ گرانیت اشتباه نیست. زیرا این دو سنگ هم از لحاظ ظاهر و هم از لحاظ ویژگی هایشان، تقریبا شبیه به هم هستند. در واقع سنگ کوارتزیت، ماسه سنگی است که دگرگون شده و تحت فشار قرار گرفته.

این سنگ از 99% سیلیس تشکیل شده و عموما دارای رنگ زمینه سفید تا خاکستری است. اما در بعضی از کوارتزیت ها رنگ هایی از زرد، صورتی، قرمز، سبز، … وجود دارد. که این رنگ ها ماننند سنگ گرانیت با سنگهای ساختمانی دیگر، به دلیل وجود ناخالصی هایی مانند اکسیدهای آهن، … در بافت سنگ به وجود می آیند.

همچنین این سنگ ساختمانی دارای بافت بلوری است. از سنگ طبیعی ای که در چنین شرایط سختی تشکیل می شود، انتظار میرود که ویژگی های خاص داشته باشد. و این ویژگی ها عبارتند از:

  • مقاومت بالا در مقابل هوازدگی
  • مقاوم زیاد در برابر تابش نور خورشید
  • دارای گوشه های تیز
  • دارای ظاهری زبر و بلوری
  • و مهمتر از همه دارای قیمتی مناسب نسبت به دیگر سنگ های ساختمانی است

کاربرد سنگ کوارتزیت

بر اساس ویژگی هایی که این سنگ طبیعی دارد از آن برای میتوان برای نمای خارجی ساختمان، دیوارهای خارجی و داخلی ساختمان، کفپوش، کابینت یا کانتر آشپزخانه، محوطه و فضای سبز، مکان های عمومی پر تردد، سنگ حاشیه استخرها، سرویس بهداشتی، … استفاده کرد.

همانطور که گفتیم این سنگ از قیمت کمتری درمقایسه با دیگر سنگها برخوردار است. حال اگر قصد خرید سنگ کوارتزیت را دارید، به سایت ملت سنگ مراجعه کنید یا با کارشناسان مجموعه تماس برقرار کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید .

خرید بهتر و کیفت بهتر

لیدی استون

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Scroll to Top
اسکرول به بالا