فروش فوق العاده

tel:09130105557

تفاوت دو عدد سنگ ساختمانی گرانیت و ترامیت

خرید سنگ صادراتی همانطور که در مقالات قبلی بیان کردیم، سنگ ساختمانی دارای تنوع زیادی می باشد. این تنوع از شرایط متفاوتِ تشکیل شدن سنگ ها، نشأت می گیرید. سنگ هایی دارای ویژگی ها و خصوصیات مشابهی هستند یا بلعکس، کاملا متفاوت از هم می باشند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی دو سنگ ساختمانی کاملا متفاوت، هم از لحاظ ظاهر و هم از لحاظ خصوصیات بپردازیم. دو سنگ گرانیت و ترامیت که یکی از مقاومت بالایی برخوردار است و دیگری مقاومت خیلی کم.

سنگ ساختمانی

سنگ گرانیت

سنگ ساختمانی گرانیت یک سنگ طبیعی آذرین بوده که از سرد شدن مواد مذاب تشکیل می شود. درنتیجه سنگ گرانیت به همان میزان که در شرایط بسیار سختی تشکیل می شود، به همان میزان هم سنگ مقاومی می باشد. همچنین نحوه تشکیل سنگ گرانیت باعث می شود، این سنگ خصوصیات مهم دیگری هم پیدا کند.

خرید سنگ صادراتی

یکی از این ویژگی ها ظاهر سنگ است. بر روی سطح سنگ گرانیت دانه های متوسط تا درشتی که اغلب سیاه و سفید هستند، وجود دارد. افزون بر این دانه ها، در بافت سنگ گرانیت انواع مختلف کانی وجود دارد. این کانی ها بسته به میزانی که در سنگ هستند، رنگ زمینه سنگ را تشکیل می دهند.

انواع سنگ گرانیت بر اساس رنگ زمینه عبارتند از: طوسی، قرمز، مشکی، شکلاتی، هلویی، کرمی، آبی و سبز. یکی از موارد مهمی که بر روی قیمت سنگ گرانیت تاثیر می گذارد، فاکتور رنگ سنگ می باشد.

خرید سنگ صادراتی

سنگ گرانیت در برابر تمام عوامل تخریب زا مقاومت بسیار بالایی دارد. عواملی مانند، سرد و گرم شدن هوا، باران های اسیدی و مواد شیمیایی، جذب آب، ضربه، سایش، … . به همین دلیل در تمام قسمت های ساختمان هم در نمای بیرونی و هم در نمای داخلی کاربرد فراوان دارد. علاوه بر این از گرانیت در مکان های عمومی مانند جدول کشی، پیاده رو ها، … هم کاربرد زیادی دارد.

خصوصیت بعدی سنگ گرانیت عایق بودن آن است. سنگ گرانیت در برابر صدا و اتلاف انرژی هم مانند عایق بسیار خوبی عمل می کند. این ویژگی ها باعث شدند سنگ گرانیت قیمت بالایی در بین سنگ های دیگر داشته باشد. اما باید به این نکته توجه کنید با خرید سنگ گرانیت یکبار برای همیشه هزینه می کنید.

سنگ ساختمانی

سنگ ترامیت

سنگ ترامیت جز دسته سنگهای رسوبی و آهکی می باشند که از ماسه و خاک رس تشکیل شده است. سنگ ترامیت به دلیل قرار گرفتن در خانواده سنگهای مرمریت و تراورتن به این اسم نامگذاری شده است. 

خرید سنگ صادراتی

 سنگ ترامیت برخلاف سنگ گرانیت در شرایط بسیار راحتی تشکیل می شود. به همین دلیل آهک موجود در آن زیاد است و آهک زیاد باعث شده مقاومت سنگ بسیار کاهش پیدا کند. اما در مقابل قیمت بسیار مناسبی دارد. از این جهت معماران و طراحان در زمان خرید سنگ ساختمانی به اولین سنگی که توجه می کنند سنگ ترامیت است.

تفاوت دیگر این سنگ با گرانیت در رنگ زمینه سنگ است. سنگ ترامیت تنوع رنگ زیادی ندارد و دارای رنگ سفید و کرمی می باشد. سطح این سنگ یکدست، پاک و بدون ناخالصی بوده که همین امر باعث شده زیبایی سنگ ساختمانی ترامیت افزایش یابد.

سنگ ترامیت جز سنگهایی طبیعی است که مقاومت بالایی در برابر عوامل مختلف ندارد. درنتیجه باید در قسمت هایی به کار برده شود که آبریز کم باشد، در برابر ضربه، سایش و مواد شیمیایی قرار نگیرید. بر این اساس بهترین کاربرد سنگ ترامیت برای دیوار های داخلی می باشد. دیوار راه پله، پارکینگ و دیوارهای نمای داخلی.

نکته مهمی که باید اینجا به آن اشاره کنیم این است که اگر در زمان تولید سنگ ترامیت از فناوری رزین نانو استفاده شود، مقاومت این سنگ ساختمانی طبیعی افزایش چشم گیری پیدا می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید .

خرید بهتر و کیفت بهتر

لیدی استون

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Scroll to Top
اسکرول به بالا