فروش فوق العاده

tel:09130105557

سنگ اسلب و سنگ تایل چه فرقی دارند؟

سنگ صادراتی زمانی که قصد خرید سنگ ساختمانی را دارید، با دنیای بسیار بزرگی از سنگهای طبیعی مواجه می شود. سنگهای ساختمانی که علاوه بر تنوع در نوع جنس، رنگ، طرح، … در ابعاد هم متنوع هستند.

ابعاد سفارش سنگ طبیعی از مهمترین فاکتورهایی است که باید به آن توجه کنید. زیرا ابعاد  سنگ ساختمانی هم بر روی قیمت تاثیرگذار است، و هم درنمایی از سنگ طبیعی که به نمایش می گذارد.

به یاد داشته باشید که دو عاملی که باعث محبوبیت سنگهای ساختمانی طبیعی هستند، مقاومت و زیبایی منحصربه فرد آنها است.

به همین دلیل در این مقاله شما را با انواع ابعاد سنگ ساختمانی، مزایا و معایب آن ها آشنا می کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

ابعاد سنگ ساختمانی

سنگهای ساختمانی معمولا در ابعاد تایل و اسلب در بازار سنگ موجود می باشند. درغیر این صورت ابعاد سنگ نما، ابعاد سفارشی هستند که بر اساس خواست مشتری برش داده می شوند.

اما سنگهای اسلب و تایل کاملا متفاوت از هم هستند که در ادامه هریک را بررسی کردیم.

سنگ تایل چیست؟

رایج ترین ابعاد سنگ ساختمانی، ابعاد سنگ تایل می باشد. کوپ سنگهای طبیعی که به کارخانه وارد می شوند، ابتدا با دستگاه های پیشرفته برش داده می شوند.

سپس هریک از برش های سنگ را در ابعاد 40 × 40، 50 × 50، 60 × 60 و 80 × 80 مجددا برش می زنند. به سنگهای ساختمانی با این ابعاد، سنگ تایل می گویند.

سنگهای تایل را در هرکجا می توانید ببینید. از ساختمان های مسکونی گرفته تا ساختمان های اداری، تجاری، پیاده رو ها، … . زیرا سنگهای ساختمانی با ابعاد تایل از لحاظ قیمت بسیار باصرفه تر هستند.

سنگ صادراتی

مقاومت سنگهای تایل بستگی به جنس آنها دارد. یعنی مقاومت سنگ تایل گرانیت با مقاومت سنگ تایل مرمریت یکی نیستند. اما به صورت کلی سنگ تایل درمقایسه با سنگ اسلب، به دلیل داشتن ابعاد کوچکتر مقاومت کمتری هم دارد.

اما همچنان زیبا، چشم نواز و شیک می باشد. همچنین حمل سنگهای تایل بسیار راحت تر است.

سنگ ساختمانی

سنگ اسلب چیست؟

سنگ اسلب به سنگهای ساختمانی با ابعاد بزرگتر از حد معمول (سنگ تایل) گفته می شود. سنگ اسلب معمولا دارای ابعاد بیشتر از ۱۲۰×۲۲۰ هستند با ضخامت 2 سانتیمتر.

این ابعاد باعث می شود، زیبایی های بیشتری از سنگ طبیعی به نمایش گذاشته شود. افزون بر این، بند کشی در سنگهای اسلب پیدا نمی باشد. همین 2 مورد موجب شده است که سنگ اسلب ساختمانی نمای بسیار لوکس و بی نهایت زیبایی به فضا بدهد.

این زیبایی به ویژه در سنگ های مرمریت و مرمر به خوبی هویدا می باشد. همچنین ابعاد بزرگ باعث شده، سنگ اسلب به خوبی به ملات بچسبد. درنتیجه مقاومت بسیار بالایی هم دارد.

سنگ صادراتی

اما این خصوصیات بسیار خوب، بر روی قیمت سنگ اسلب تاثیر گذار است. سنگهای اسلب از قیمت های بالاتری در مقایسه با سنگ های تایل برخوردارند.

افزون بر قیمت، سنگ اسلب به دلیل داشتن ابعاد بزرگ، حمل و نقل مشکل تری دارد. و درنهایت باید بگوییم که از تمام سنکهای ساختمانی می توان سنگ اسلب و سنک تایل تولید کرد. سنگهایی مانند تراورتن، کوارتز، مرمر، مرمریت، گرانیت، … .

کارخانه ملت سنگ، از برترین برندهای تولید و فرآوری کننده سنگهای ساختمانی است که بیش از 10 سال در این زمینه فعالیت دارد. برای مشاوره خرید سنگ یا سفارش سنگ ساختمانی به وبسایت این فروشگاه مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید .

خرید بهتر و کیفت بهتر

لیدی استون

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Scroll to Top
اسکرول به بالا