فروش فوق العاده

tel:09130105557

ترکیب سنگ ساختمانی و شیشه در صنعت ساختمان سازی

زمانی که در سطح شهر در حال قدم زدن یا گشت زدن با ماشین هستید، اگر به نمای ساختمان ها دقت کنید، متوجه می شوید نمای آنها از تک عنصری خارج شده است. یعنی نمای ساختمان های جدید دیگر با یک نوع مصالح که اکثرا سنگ ساختمانی است ساخته نمی شوند. مگر نمای ساختمان ها نمای رومی یا کلاسیک باشد.

امروزه علاقه به استفاده از متریال های مختلف در ساختمانی سازی با سرعت زیادی رو به رشد است. به ویژه شیشه. کافی است به طرح های طراحان نگاهی بیندازید تا متوجه شوید چقدر نقش شیشه در نما سازی پررنگ شده است.

همچنین اگر به ساختمان های مدرن توجه کرده باشید، می بینید که استفاده از شیشه فراتر از نصب پنجره در نما قرار گرفته است. حتی بعضی از ساختمان ها تمام نمای ساختمان را شیشه به کار برده اند.

قطعا این فکر به ذهنتان خطور می کند که ترکیب شیشه با سنگ ساختمانی ترکیبِ ناهماهنگی است. زیرا شیشه یک متریال بسیار شکننده می باشد و در مقابل سنگ ساختمانی بسیار مقاوم است. خواندن مقاله را ادامه دهید تا موجه شوید چرا استفاده از سنگ طبیعی و شیشه انقدر پرطرفدار است.

شیشه

شیشه از جذاب ترین، شفاف ترین، محکم ترین و پرطرفدار ترین مصالح ساختمانی به حساب می آید.

 با پیشرفت تکنولوژی و ساخت ماشین الات مخصوص شیشه، شیشه از ماده ای بسیار شکننده به یک متریال بسیار محکم تبدیل شد.

عاملی در بالا رفتن محبوبیت شیشه تاثیر فراوانی گذاشت.

افزایش مقاومت شیشه باعث بیشتر شدن ویژگی های منحصر به فرد در آن شد. ویژگی هایی مانند: افزایش ضریب هدایت حرارتی، عایق صدا، جلوگیری از اتلاف انرژی،… .

بر همین اساس استفاده از شیشه در نمای داخلی و خارجی ساختمان افزایش چشم گیری کرد. علاوه بر این به کار بردن شیشه در نما این امکان را فراهم می کند که دید بیشتر و زیباتری از منظره بیرون داشته باشیم.

سنگ ساختمانی

سنگ ساختمانی

در مقاله های قبل به طور کاملا مفصل درمورد سنگ ساختمانی طبیعی صحبت کرده ایم. اما به طور خلاصه در اینجا درمورد این مصالح ساختمانیه بسیار زیبا توضیحی بیان می کنیم.

سنگ طبیعی از اولین عناصر طبیعت بوده است که انسان از آن استفاده کرده است. و همچنان با گذشت قرن ها استفاده از این متریال نه تنها کم نشده بلکه افزایش یافته است. همین گفته تایید می کند که چرا سنگ ساختمانی جز پرمصرف ترین مصالح ساختمانی قرار دارد.

تنوع و رنگ انواع سنگ ساختمانی به حدی زیاد است که می توان آن را با هر متریال دیگر و با هر رنگ و سبکی هماهنگ کرد. همچنین در تمام قسمت های ساختمان سازی می توان از سنگ نما طبیعی استفاده کرد.

ترکیب سنگ ساختمانی و شیشه

سنگ ساختمانی و شیشه را می توان هم در نمای خارجی و هم در دکوراسیون داخلی استفاده کرد. هرچند که سنگ ساختمانی بیشتر کاربرد دارد اما با طراحی مناسب می توانید نمایی بسیار لوکسی را برای ساختمان تان بسازید. در ادامه چند ایده برای نمونه را مطرح می کنیم.

  • استفاده از پله های شیشه ای با کفپوش سنگ ساختمانی. یا استفاده از پله های سنگی با محافظ پله ی شیشه ای.
  • استفاده از شیشه های طرح دار برای جدا کردن دو فضا، زمانی که دیوار ها با سنگ پوشش داده شده اند.
  • استفاده از سنگ ساختمانی برای حمام و نصب در شیشه ای.
  • نماسازی خارجی ساختمان و ایجاد شیشه هایی با شکل های خاص که با سنگ ساختمانی محدود می شوند.
  • استفاده از دیوار های تماما شیشه با قاب های سنگی.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید .

خرید بهتر و کیفت بهتر

لیدی استون

فروشگاه لیدی استون به مشتریان خود خدمات پس از فروش فوق العاده ای میدهد و حتی قبل از خرید هم میتوانید به مشاورین شرکت لیدی استون تماس بگیرید و مشاوره رایگان و فوق العاده ای از این شرکت بگیرید

شرکت لیدی استون یکی از شرکت های ایرانی است که سنگ های با کیفیتی عرصه میکند و به سراسر جهان صادر میکند

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Scroll to Top
اسکرول به بالا