فروش فوق العاده

tel:09130105557

استفاده از سنگ ساختمانی در طراحی و ساخت ساختمان های اداری و تجاری

اغلب اوقات صاحبان ملک، معماران و طراحان ساختمان های مسکونی، تجاری، … با مشکل انتخاب سنگ در زمان خرید سنگ ساختمانی روبه رو هستند.

انتخاب کردن سنگ مناسب زمانی مشکل تر می شود که از سنگ برای ساخت ساختمان های عمومی استفاده شود. مانند مجتمع های بزرگ خرید، بیمارستان ها، ساختمان های اداری، مدارس و دانشگاه ها، ساختمان های آموزشی، … .

زیرا این افراد باید سنگ ساختمانی را خریداری کنند که هم از نظر اکثر افراد وارد شونده به آن مکان، زیبا به نظر بیاید؛ و هم به دلیل تردد زیاد باید مقاومت بسیار زیادی داشته باشد.

خرید سنگ ساختمانی

تعداد سنگهای ساختمانی ای که بتوان در این دسته قرار داد، زیاد نمی باشد. بنابراین بهترین کار انتخاب چندین سنگ برای مکان های متفاوت می باشد. برای درک بهتر این موضوع مثال هایی را در زیر عنوان کرده ایم.

سنگ ساختمانی

ساخت ساختمان های اداری و تجاری با سنگ ساختمانی

کاربرد سنگ نما در ساختمان های اداری و تجاری همانند کاربرد آن در ساختمان های مسکونی می باشد. با این تفاوت که جنبه مقاومت سنگ طبیعی از زیبایی آن مهمتر است.

از آن جایی که ساختمان های اداری و تجاری در متراژهای بزرگتری در مقایسه با ساختمان های مسکونی هستند، درنتیجه باید از سنگ هایی استفاده کرد که نیاز به ترمیم یا تعویض در طولانی مدت نداشته باشند.

زیرا با این کار هم در زمان صرفه جویی شده است و هم مخصوصا در هزینه ها. پس سنگ ساختمانی در ساخت تمام بخش های مجتمع های عمومی کاربرد دارد.

همانطور که گفتیم مهمترین فاکتور مقاومت و ویژگی سنگ نما می باشد. بهترین کار برای انتخاب سنگ مناسبِ هر مکان، تفکیک سنگهای نما براساس ویژگی ها و مشخصات شان می باشد.

به طور مثال از سنگ ساختمانی ای که در برابر جذب آب مقاوم نبوده و بسرعت آن را جذب می کند، نمیتوان در نمای خارجی یا در سرویس های بهداشتی استفاده کرد.

در بین سنگهای نما، سنگ تراورتن از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده در نمای خارجی می باشد. به ویژه ترکیب این سنگ با متریال های دیگر مانند چوب، شیشه، …  .

خرید سنگ ساختمانی

در نمای داخلی هم باید هر سنگ ساختمانی را مناسب با آن مکان انتخاب کرد. نکته قابل ذکر در اینجا این است که در ساختمان های عمومی خبری از اتاق خواب، پذیرایی، دستشویی، لوازم دکوری، آشپزخانه های پرزرق و برق، … نیست.

پس انتخاب سنگ نمای مناسب برای مجتمع های عمومی کار راحت تری می باشد. که اغلب هم با انتخاب سنگ های ساختمانی زمینه روشن صورت می گیرد.

زیرا هم فضا را پرنور تر می کنند و هم بزرگ تر جلوه می دهند. با این اوصاف از تمام سنگهای ساختمانی برای ساخت مجتمع های عمومی می توان استفاده کرد فقط باید به ویژگی ها آن توجه کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید .

خرید بهتر و کیفت بهتر

لیدی استون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا